Co jeść by wzmocnić potencję?

Wiele problemów ze zdrowiem, z naszą ogólną kondycją, można rozwiązać domowymi sposobami. Różnią się one tym, że w naszą ewentualną terapię, włączamy to, co naturalne, domowe – czyli co możemy znaleźć chociażby w naszej kuchni.

Wśród takich problemów, znajdują się także zaburzenia potencji, które, jeżeli powołamy się na dane statystyczne, dotykają około 3 milionów mężczyzn w Polsce. Są to kwestie wstydliwe, dlatego, znów powołując się na statystykę, tylko 15% panów w naszym kraju, konsultuje problemy z potencją, udając się z nimi do specjalisty.

Niestety, ta sama statystyka przekazuje nam dane, że ewentualna konsultacja problemów z potencją, następuje po… 5 latach od zauważenia tego, iż coś może być nie tak. Zamiast czekać tak długo, może warto jest przyjrzeć się domowym sposobom a wśród nich przede wszystkim produktom spożywczym, które wspomogą nasz seksualny popęd.

Główne czynniki zaburzeń potencji

Najczęściej wskazywanym, głównym czynnikiem zaburzeń związanych z potencją jest stres lub przemęczenie. Innym, nieco rzadszym aspektem problemów seksualnych u mężczyzn jest ogólne pogorszenie ich samopoczucia, co praktycznie zawsze wpływa równocześnie na fakt, że mają oni do czynienia z niską samooceną.

Kwestią oczywistą jest tutaj to, że im lepszy stan emocjonalny mężczyzny, tym większa jego satysfakcja z życia seksualnego oraz związaną z nim aktywnością. Specjaliści wskazują bowiem na możliwość powstania pewnego błędnego koła, ponieważ codzienne życie, w tym również to zawodowe, bogate w stres i różnego rodzaju napięcia emocjonalne, negatywnie wpływa na pogorszenie się u panów ich ogólnego samopoczucia, co w efekcie obniża ich samoocenę.

Dieta dobrze zbilansowana

Witaminy, minerały a do tego warzywa, owoce i kasze – to podstawa dobrze zbilansowanej diety, która wspiera nasze zdrowie oraz ogólną kondycję witalną. Tak samo sprawa ma się z potencją, ponieważ to, co mężczyzna je na co dzień, ma realny wpływ na jego sprawność także w sferze seksualnej.

Warto więc, by panowie zwracali większą uwagę na to, co gości na ich talerzu. Kondycję seksualną wspiera przede wszystkim arginina. To naturalny aminokwas, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Rozszerza i uelastycznia on naczynia krwionośne, co jest kluczowym działaniem w temacie potencji.

Substancja ta stanowi blisko 80% białka w płynie nasiennym, więc dieta mężczyzny, chcącego poprawić lub zadbać o swoją potencję, powinna obfitować w takie produkty jak soczewica, tłuste ryby, szpinak, krewetki, pestki słonecznika, orzechy, nabiał a także produkty pełnoziarniste. Na rynku dostępne są też suplementy zawierające odpowiednią dawkę arginin, którymi warto wspomóc swoją dietę.

Prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego u mężczyzny, w sposób pośredni wpływa na jego sprawność seksualną. Dlatego w diecie wspierającej powinno znaleźć się miejsce dla selenu. W tej sytuacji zaleca się regularne spożywanie chudego mięsa, brązowego ryżu, ryb oraz pestek dyni.

Za produkcję plemników odpowiada cynk. Bierze on także udział w syntezie testosteronu. Odpowiednie ilości cynku znajdziemy w otrębach, owocach morza, produktach pełnoziarnistych oraz orzechach.

Witaminy na potencję

Po minerałach przyszedł czas na wspomnienie o witaminach, które także wspomagają męskie życie seksualne. Najważniejsze z nich to witamina E, witaminy B1, B2 i B3. Są to witaminy, które swoim działaniem wzmacniają, rozszerzają i poprawiają ogólny stan naczyń krwionośnych. To z kolei korzystnie wpływa na ukrwienie naszego ciała. Jeżeli w diecie zabraknie tych składników lub będzie ich niewystarczająca ilość można wspomóc się dobraną suplementacją, co może mieć, w obu przypadkach, zarówno diety jak i suplementacji, duże znaczenie w procesie poprawy naszego życia seksualnego

 

Zobacz także…