Jak przygotować się do pierwszej randki?

Pierwsza randka to dla zdecydowanej większości z nas bardzo ważne wydarzenie, zwłaszcza jeśli osoba, z którą się umawiamy od dłuższego czasu nam się podoba. Jeżeli we właściwy sposób przygotujemy się do spotkania, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni z jego przebiegu.

Wygląd fizyczny jest ważny

Odpowiednie przygotowanie do randki jest niesamowicie ważne, jeżeli chcemy, aby była udana. I choć zakochujemy się w osobowości, wygląd fizyczny również odgrywa znaczącą rolę. Nie można go więc zaniedbać. Należałoby więc zastanowić się nad tym, w co się ubrać. Podstawą powinny być zawsze czyste i schludne elementy garderoby. Warto zatroszczyć się także o to, aby ubiór odpowiadał klimatowi miejsca, w które się udajemy. Inny strój włożymy przecież na spacer po ogrodach miejskich, a inny do teatru. Panie, które dobrze czują się w makijażu, powinny wykonać go starannie. Podobnie należy postąpić w przypadku układania fryzury. Lepiej zatem nie robić tego na ostatnią chwilę.

Nie zadawaj zbyt osobistych pytań

Aby pierwsza randka była udana, nie powinniśmy traktować jej jako castingu ani przesłuchania. Nie zadajmy naszemu towarzyszowi bądź towarzyszce zbyt osobistych pytań, których najprawdopodobniej sami nie chcielibyśmy usłyszeć. Śmiało pytajmy o zainteresowania i pasje, ale powstrzymajmy się od pytań, które są nie na miejscu na pierwszej randce. Zwłaszcza jeśli dotychczas rozmawialiśmy z tą osobą tylko na portalu randkowym. Mowa tu chociażby o pytaniach na temat pragnienia posiadania dzieci. Jest to zdecydowanie zbyt poważny temat na spotkanie z osobą, którą dopiero poznajemy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli wybieramy się na pierwszą randkę, pozbądźmy się presji. Nie oczekujmy od spotkania zbyt wiele, bo możemy się rozczarować. Błędem jest także pesymistyczne podejście. Najlepiej podejść do spotkania na luzie. Istnieje przecież spore prawdopodobieństwo tego, że przebiegnie ono zgodnie z naszymi pragnieniami. Zawsze bądźmy także gotowi na to, że randka z kina czy kawiarni może przenieść się w bardziej intymne miejsce. Posprzątajmy więc swoje mieszkanie, a jeśli dopuszczamy możliwość seksu na pierwszym spotkaniu, wyposażmy się w prezerwatywy.

Zobacz także…