Podział obowiązków jako klucz do udanego małżeństwa

W małżeństwie jest naprawdę wiele spraw, na które musicie oboje zwracać uwagę, jeśli wasz związek ma być udany, a ludzie w tym wieku zwykle oboje pracują. To właśnie sprawia, że małżeństwo jest tak trudne, ponieważ mężczyźni nie są przyzwyczajeni do wykonywania czynności, które robiłaby kobieta. Na przykład większość mężczyzn odmawia prasowania prania lub czyszczenia łazienki. To naprawdę nie jest coś, co zrobią z chęcią- a powinni! Panowie, więcej wsparcia dla partnerki. No ale większość nie lubi takich czynności. Zapomnij o tym, że typowy facet sam z siebie umyje prysznic. I zapomnij o sadzeniu kwiatów na podwórku. Nie zbliżą się nawet do kwiatów.

Mężczyźni są szkoleni przez swoich ojców do ciężkiej pracy i zdobywają dobre wykształcenie, aby utrzymać rodzinę. To nie oni mogą zajść w ciążę i zbliżyć się do swojego dziecka. Zwykle po porodzie matka staje się emocjonalna. Mężczyzna musi zobaczyć swoje dziecko, aby uwierzyć w realność sprawy. Nie rozumieją, przez co przechodzą kobiety w ciąży i oczekują, że będziemy robić wszystko w domu. Kobiety są na ogół bardziej emocjonalne i wydają się mówić więcej niż wykonywać prace domowe. Jeśli toaleta przecieka lub umywalka jest zepsuta, zgadnij, do kogo dzwonią?

W panice dzwonią do męża. Kobieta jest dobra w wykonywaniu prac domowych, takich jak składanie prania, gotowanie pysznego posiłku i ubieranie się do tańca, na który ich mąż zabiera po pracy. W końcu pod koniec dnia – zarówno mężczyzna, jak i kobieta leżą w tym samym łóżku. Kobieta czyta swoją książkę, skupiona na tym, co czyta. Mężczyzna może myśleć tylko o jednej rzeczy, a mianowicie o intymności seksualnej. To jedyny raz, kiedy zaczyna z nią rozmawiać, próbować romansu, a nawet ją pocierać.

Czasami to działa, a czasami nie.

Kiedy mężczyźni stawiają na swoim, zwykle wspinają się na górę i wykonują swoją pracę. Potem ich małżonek po prostu tam leży, próbując złapać oddech. Problem polega na tym, że mężczyzna już zasypia, nie mówiąc, że cię kocham, ani niczego, co świadczy o wdzięczności. To tak, jakby nic się nigdy nie wydarzyło.

Oczywiście dzieje się tak dlatego, że większość mężczyzn nie jest emocjonalna i po prostu robią rzeczy, kiedy chcą. Podział codziennych czynności i próba wspólnego spędzania czasu na poziomie emocjonalnym lub fizycznym może być wyzwaniem. Obecnie właśnie dlatego pary zmierzają prosto do rozwodu. To dlatego, że nie wiedzą, jak się komunikować i być uczciwym wobec współmałżonka. Potrzeba tylko współpracy, słuchania i odrobiny empatii, jeśli chodzi o drugą osobę.

 

Zobacz także…