Seks randki – czy warto i dlaczego?

Seks randki stały się powszechnym zjawiskiem dzięki rozwojowi aplikacji randkowych. Tinder czy Badoo znacząco wpłynęły na rynek matrymonialny. Nie da się ukryć, że ich popularność wyraźnie ułatwiła możliwość umawiania się ludziom na sex randki. Nie sposób jednak nie zauważyć, że korzystają na tym głównie kobiety – analizy dowodzą, że to panie przebierają w panach i to większy procent kobiet uprawia seks dzięki internetowym randkom. Jak przygotować się do spotkania, aby pierwsze nie było jednocześnie ostatnim?

Jak przygotować się do pierwszej randki?

Szukając partnerki w internecie, tak naprawdę nigdy nie wiesz, co cię spotka. Jedna pani będzie wolała pisać z tobą przez tydzień, zanim zaproponuje spotkanie, inna pierwszego dnia zaoferuje ci swoje rozbierane zdjęcia, a jeszcze inna rzuci ci szybko „za dwie godziny u mnie”. Co wtedy? Trzeba na szybko ogarnąć wszystko, co tylko możliwe.

Po pierwsze – weź prysznic.

Nie ma o czym dyskutować. Musisz się odświeżyć. Warto się również ogolić, nie tylko na twarzy. Ułóż włosy, skorzystaj z perfum. Jednak nie można przesadzić – masz wyglądać naturalnie i pachnieć z umiarem. Wylewanie na siebie wiadra wody kolońskiej i fryzura, do ułożenia której zużyłeś całą pomadę to stanowczo zły pomysł.

Nie nakręcaj się i zadbaj o konieczne wyposażenie

Pamiętaj – kobieta to taki sam człowiek jak ty. Choć na rynku matrymonialnym to ona rozdaje karty, oboje potrzebujecie siebie nawzajem, żeby wieczór był miły. Wyluzuj, zrelaksuj się. Jeśli masz czas – zrób to, co lubisz. Zagraj na konsoli, posłuchaj muzyki, zrób cokolwiek, byle uwolnić się od myśli o dziewczynie i o tym, czego byś chciał i co jeśli ją zawiedziesz. Musisz być zrelaksowany, spokojny i pewny siebie. Zadbaj o to, by być faktycznie gotowym na randkę. Jeśli liczysz, że to spotkanie przerodzi się w seks randkę, konieczne są prezerwatywy. Chodzi nie tylko o antykoncepcję ale o zabezpieczenie przed chorobami. Druga sprawa – pieniądze. Nie tylko karta płatnicza, ale trochę gotówki. Nigdy nie wiesz gdzie się wybierzecie. Może w budce z lodami nie będzie możliwości dokonania płatności bezgotówkowej. Narażasz się na niepotrzebną stresującą sytuację. Parę groszy nie waży wiele, a może pomóc wyjść z twarzą. Do tego warto zabrać ze sobą parę drobiazgów – gumy do żucia czy chusteczki higieniczne. Trudno wyobrazić sobie coś bardziej kompromitującego, niż sytuacja, gdy z katarem możesz walczyć co najwyżej rękawem koszuli…

Sprawdź co lubi!

Jeśli w trakcie rozmowy wymieniliście się również social mediami, warto tam zajrzeć. W naszych czasach obrazy mówią więcej niż słowa. Krótka wizyta na Instagramie czy Facebooku może ci podsunąć kilka pomysłów na tematy rozmów czy na to, w jaki sposób możesz swojej wybrance zaimponować. Ćwiczy taniec, jeździ konno, dużo czyta. Już wiesz, że to dziewczyna, która nie lubi marnować czasu, więc raczej nie zaimponujesz jej opowieściami o imprezach i bezmyślnym wpatrywaniu się w ekran telewizora w oczekiwaniu na kolejny odcinek miernej produkcji Netflixa. Tu trzeba spróbować przedstawić swoje pasje w sposób angażujący dla osób postronnych. Lubisz seriale? Nie mów, że łykasz je hurtowo. Spróbuj pogadać o kilku topowych produkcjach. Jeśli z kolei na mediach społecznościowych swojej partnerki znajdziesz informacje o podróżach, to za żadne skarby nie staraj się mówić o tym, gdzie ty byłeś. Najpierw wypytaj ją o jej wyjazdy, jej wrażenia i odczucia. Dopiero wtedy możesz wspomnieć o tym gdzie sam wyjechałeś, co chciałbyś zwiedzić, ale nigdy się nie przechwalaj. Nie ma nic gorszego niż „A to to nic, słuchaj mojej historii…”. Chyba, że zamiast seks randki chcesz dostać rozczarowanie.

Stosując powyższe rady nie powinieneś doprowadzić do żadnej „wtopy” podczas pierwszego spotkania. Jeżeli oczywiście nie powiesz lub nie zrobisz czegoś oburzającego. To jednak temat na całkiem inną rozmowę. Na razie dowiedziałeś się w jaki sposób przygotować się do spotkania, które być może okaże się seks randką i skończy w łóżku twoim lub twojej partnerki. Pamiętaj! Pierwsze wrażenie robisz tylko raz. Zazwyczaj nieprzygotowani na pierwsze spotkanie faceci zamykają sobie drogę do kobiecego serca raz na zawsze.

Zobacz także…