Snapchat testuje nowy design

Teraz wygląda na to, że Snapchat próbuje ponownie.

Do The Verge wysłano kilka zrzutów ekranu możliwych zmian, których możemy oczekiwać. Krótko podsumowując:

  • Trzy ekrany zmieniają się w pięć
  • Pojawi się pasek nawigacji

Od trzech do pięciu ekranów

Według The Verge Snapchat testuje w ten sposób ten nowy projekt dla wybranych użytkowników na Androidzie i iOS.

Tutaj tak zwana Snap Map jest podzielona na osobny ekran po lewej stronie karty Czat. W obecnym projekcie mapę podnosisz, przesuwając palcem w dół.
Ponadto karta Odkrywaj została przemianowana na Społeczność.

Po prawej stronie tej karty ponownie znajduje się nowa karta, której nadano nazwę Odkrywaj, w której znajdziesz tak zwane oryginalne serie Snapchata.

Pasek nawigacyjny

Jednak najbardziej dramatyczna zmiana, według The Verge, polega na tym, że Snapchat testuje nowy projekt z paskiem nawigacyjnym u dołu ekranu, za pomocą którego można sprawdzić, gdzie znajduje się interfejs.

Snapchat potwierdził, że The Verge testuje nowe projekty usługi. „Badamy sposoby usprawnienia nawigacji w Snapchacie” – powiedziała rzeczniczka serwisu.

Może być długo oczekiwany.

Snapchat od dawna jest krytykowany za to, że nie jest łatwy w użyciu i jest trudny do zrozumienia. Początkowo aplikacja przyciągała użytkowników do platformy (szczególnie młodszych), ale to pokolenie wyrosło, i aplikacja stała się przedmiotem sporu.

Ponadto wersja na Androida zebrała obelgi, ponieważ nie była traktowana priorytetowo tak samo, jak wersja na iOS. Usprawnienie aplikacji może rozwiązać oba te problemy.

Wtedy okaże się, czy i kiedy nowy projekt zostanie wprowadzony dla wszystkich. Miejmy nadzieję, że unikną wpadnięcia w tę samą pułapkę, co poprzednio, kiedy według The Verge wprowadzili zmiany przy bardzo niewielkim testowaniu przez użytkowników. Czy wpłynie to na popularne nudesy? Zobaczymy sami.

Zobacz także…