5 sprawdzonych sposobów na zagadanie na portalu randkowym

Zagadywanie na portalach randkowych bywa bardzo trudne, a jeśli podejdzie się do tego bez finezji, to można zostać zupełnie zignorowanym. Na szczęście jest kilka sprawdzonych tematów, o które można na początku zahaczyć. Kluczem do sukcesu jest nawiązanie rozmowy już w pierwszej wiadomości, żeby druga osoba miała okazję się zainteresować i dostrzec w Tobie partnera, z którym miło spędzi się czas.

1. Nawiąż do tego, co napisała o sobie w opisie

W opisie wiele kobiet umieszcza tematy, o których chętnie porozmawiają. Swoją pierwszą wiadomość dostosuj do tego, co ona lubi albo czym się na co dzień zajmuje. Możesz zapytać ją, czy jej zawód ją satysfakcjonuje albo jakiego sprzętu używa do wykonywania swojego hobby. Taki zabieg ma dwa cele: po pierwsze pokazujesz jej, że przeczytałeś jej opis, a to już coś, a po drugie stawiasz w pierwszej rozmowie na nią, a nie na twoje potrzeby czy zainteresowania. To bardzo ważne, bo wielu mężczyzn ocenia kobiety przez pryzmat swoich oczekiwań, a nie daje im samodzielnie mówić o sobie i ich potrzebach.

2. Zadaj jej ciekawe pytanie otwarte

Jeśli chcesz, żeby druga osoba choć trochę przejęła inicjatywę, musisz zadać jej pytanie, które jej to umożliwi. Zadawanie pytań zamkniętych, czyli takich, na które można udzielić prostej odpowiedzi bez uzasadnienia, sprawia, że kobieta, z którą piszesz, nie poczuje się zobowiązana do potrzymania rozmowy za pomocą udzielenia porządnej odpowiedzi. Staraj się nie prosić jej bezpośrednio o uzasadnienie odpowiedzi, bo poczuje, że jest przez Ciebie osaczona albo wypytywana. Zamiast tego postaw na pytanie otwarte zaczynające się od „dlaczego?”, „kiedy?”, „gdzie?” albo „po co?”. To znacznie lepsze rozwiązanie.

3. Zaproponuj jej opowiedzenie żartu

Zastosuj tę taktykę tylko wtedy, kiedy wiesz, że jest naprawdę śmieszny. Nie rzucaj na początku znajomości żadnych aluzji do seksu albo innych czynności seksualnych, nie śmiej się z kobiet, nawet stereotypowych blondynek. Postaw na coś, co jest oryginalne i naprawdę może rozśmieszyć. To może być żart znaleziony w internecie, ale nie bezpośrednio z niego ściągnięty. Nie wysyłaj obcym osobom żadnych filmików, bo mogą sobie pomyśleć, że to zamaskowany materiał pornograficzny. Na portalach randkowych aż się roi od mężczyzn, którzy bardzo niestosowanymi metodami starają się zaciągnąć kobiety do łóżka.

4. Znajdź wspólne zainteresowanie

Możesz w tym celu posługiwać się opisem tej osoby. Postaraj się znaleźć z nią jakiś punk zaczepienia, na przykład serial, który oboje lubicie, wspólne zainteresowanie albo miejsce, które oboje chcecie obejrzeć. To bardzo dobry sposób na rozpoczęcie znajomości i nawiązanie bliższej więzi. W ten sposób nie narzucasz się jej i nie starasz się zbudować ułudy czegoś więcej. Skup się na tym elemencie na tyle długo, aż ona sama zacznie dodawać coś od siebie. Wtedy będziesz miał pewność, że chce ciągnąć relację z Tobą dalej i nie boi się już przejąć inicjatywy. Pamiętaj tylko, że punkt zaczepienia musi być zupełnie normalny i naturalny.

5. Napisz jej coś o sobie

Opisywanie całego swojego życia w jednej wiadomości nie ma sensu, ale napisanie czegoś ciekawego nie zaszkodzi. Najlepiej sprawdzi się wplecenie takiej informacji w pytanie. Staraj się nie skupiać mocno na sobie, tylko za pomocą małej informacji o sobie rozpocząć rozmowę na konkretny temat. W ten sposób pokazujesz, że zależy Ci na rozmowie z drugą osobą i chcesz zachęcić ją do tego, żeby też coś o sobie powiedziała. Nigdy nie staraj się sprzedać, szczególnie nie w pierwszej kolejności. Twoim zadaniem jest zaprezentowanie się z jak najlepszej strony, a dopiero potem budowanie relacji romantycznej.

Zobacz także…