Wibrator dla kobiet – najpopularniejszy gadżet erotyczny

Wibrator – kiedy się przydaje?

Wibrator to najpopularniejszy gadżet erotyczny. Najczęściej sięgają po niego kobiety samotne, jednakże również w związku może on okazać się przydatny, zwłaszcza wtedy gdy partnerzy mają różny temperament seksualny. Panie z większym popędem seksualnym wibrator odciągnie od zdrady, będzie wsparciem gdy mężczyzna ma chwilowe problemy z erekcją, w przypadku dłuższej rozłąki lub po prostu gdy partner w danej chwili nie ma ochoty na stosunek. Jeśli do naszego życia erotycznego wkradła się rutyna, to taka zabawka może pomóc ponownie podgrzać atmosferę w sypialni.

Dlaczego warto zaopatrzyć się wibrator?

Wibratory to urządzenia niewielkie, więc może być zawsze pod ręką. Kobieta może w dowolnym momencie zaspokoić swoje potrzeby. Wibrator może pomóc kobiecie poznać dokładnie swoje ciało oraz reakcje. Poza tym wibrator stanowi ciekawe urozmaicenie w życiu seksualnym partnerów – może być przydatnym narzędziem podczas gry wstępnej. Możliwości wykorzystania wibratora jest wiele. Świadczy o tym spora ilość rodzajów tego sprzętu. Wszystko zależy od kreatywności.

Rodzaje wibratorów

Wybór urządzenia może stanowić nie lada problem. Wszystko tak naprawdę zależy od własnych upodobań. Rodzajów tego typu sprzętu jest sporo, wyróżniamy wibratory:

  • klasyczne – mają prosty kształt, są gładkie, idealne dla kobiet niedoświadczonych oraz tych, którym największą przyjemność sprawia penetracja pochwy
  • łechtaczkowe – posiadają dodatkowy trzon, który pieści łechtaczkę w czasie penetracji, gadżet stworzony dla tych pań, które osiągają satysfakcję poprzez stymulacje łechtaczki
  • masażer łechtaczki – bardzo precyzyjny gadżet przeznaczony do masowania łechtaczki
  • analne – służą one do stymulacji odbytu, zwykle są krótkie i posiadają kształt stożka bez żadnych wypustek
  • stymulujące punkt G – od zwykłego wibratora odróżnia go zagięcie, wzmacnia doznania poprzez precyzyjne masowanie punktu G
  • odwzorowujące męskiego członka – gadżet ten ma przypominać penisa, występują w różnych rozmiarach
  • wodoodporne – przystosowane do używania np. w wannie, odporne na zalanie
  • wielofunkcyjne – połączenie wibratora pochwowego i analnego, często posiada ruszającą się główkę
  • wibrator dla par – wibrator posiadający dwie końcówki, mniejsza przylega do ściany pochwy tak, by możliwa była penetracja, druga masuje łechtaczkę

Do produkcji stosuje się różne materiały. Najczęściej jest to silikon medyczny z tego względu, że jest on hipoalergiczny i nie powoduje infekcji miejsc intymnych. Oprócz tego mamy również urządzenia zrobione ze szkła odpowiedniego rodzaju, zwykłego silikonu, plastiku, lub lateksu. Wybór odpowiedniego materiału jest równie istotny co wybór rodzaju urządzenia. W celu uniknięcia nieprzyjemności lepiej zapoznać się ze specyfikacją gadżetu.

Nie mniej istotnym parametrem jest wielkość i moc wibratora. Na to też trzeba zwrócić uwagę – urządzenie powinno być dobrze dopasowane do potrzeb. Kupując pierwszy wibrator najlepiej wybrać taki, który posiada kilka różnych poziomów. Nie należy przesadzać z rozmiarem. W przypadku wibratora nie jest on zbyt znaczący.

Partner kupił mi wibrator – dlaczego?

Wiele kobiet ma problem z tego typu prezentami. Jak go potraktować? Co partner chce przez to powiedzieć? Często pojawia się uczucie skrępowania, rodzą się pytania „Czy on jest znudzony?”. Nie ma tutaj jednak powodu do wstydu czy zażenowania. Facet wręczając taki podarunek pokazuje, że dba o potrzeby swojej partnerki, że pragnie zapewnić jej przyjemność. Wykazuje się też otwartością i chęcią wypróbowania nowych rzeczy. Jeśli kobieta mimo wszystko nadal jest skrępowana warto żeby najpierw wypróbowała swoją nową zabawkę sama, nabrała doświadczenia, którym później podzieli się ze swoim partnerem.

Podsumowanie

W społeczeństwie wciąż żywe jest tabu dotyczące naszej seksualności. Jednakże mimo tego coraz więcej osób, zarówno samotnych jak i w szczęśliwych związkach, chętnie sięga po gadżety erotyczne. Rynek pełen jest różnego rodzaju zabawek, więc każdy może znaleźć coś, co będzie odpowiadać jego potrzebom. Czy warto ich używać? Zdecydowanie tak. Przyjemność jaką mogą sprawić jest naprawdę bardzo duża.

 

Zobacz także…